Rubriky
Superman

Supermanův protějšek Supergirl

Superman má také svůj protějšek Supergirl, která nosí rovněž modrou pláštěnku se znakem S a sukni, či dlouhé kalhoty. Má speciální schopnosti, které používá na záchranu lidí.

Supergirl

Supergirl je americký televizní seriál, který byl vysílán v letech 2015 – 2021 na stanici CBS. Obsahuje 6 řad s 126 díly. Jedna epizoda je dlouhá 44 minut a nahrával se v Los Angeles i Vancouveru.

Kara Zor-el je jedna z těch, kteří přežili planetu Krypton. Byla poslána na Zemi jako 13 letá jako ochrana svého mladšího bratrance Kal-Ela. Letěla v kosmické lodi, kterou zachytila Phantom Zone, kde není plynutí času. Na Zem se dostane až v době, kdy je Superman už dospělý, ona má však stále 13 let. Superman ji nechá u náhradní rodiny Danversů, kteří ji vychovávají.

V době, kdy dospívá Supergirl své schopnosti, nevyužívá. Ve 24 letech pracuje v National City jako asistentka v médiích. Hned v první serii je Supergirl nucena odhalit své nadlidské schopnosti a začne ochraňovat National City. Zjistí, že je na Zemi mnoho zločinců, kteří se ukrývají.

Supergirl a její svět

Supergirl se vypořádá jak se zločinci, kteří se na Zemi ukrývají, tak také s mimozemštany z Projektu Cadamus, ten řídí Lillian Luthor. Spřátelí se s dcerou Lexe Luthora Lenou. A objeví také dalšího přeživšího z planety Krypton. V seriálu se objeví také marťané a další mimozemšťani. Objevuje další přeživší z planety Krypton a bojuje za občanská a politická práva.

V seriálu si zahrálo mnoho slavných herců a hereček. Ze slavných osobností se v něm objeví třeba Calista Flockhart, která je známá ze seriálu Ally McBealová. Postavami jsou zde lidé, kryptoňané a také mimozemšťané. Řeší běžné starosti, také romantické příběhy a bojují mezi sebou navzájem. Na konci seriálu Supergirl objeví svého otce v zóně přízraků.

Zajímavosti o Supergirl

V červenci 2015 vyšly o Supergirl komiksy s názvem Sister Act.
Kostým pro Supergirl navrhla Collen Atwood, která navrhovala kostýmy i pro Arrow a The Flash. Propagační fotografie vznikly 6. března 2015. Je opatřen zlatým lemem na sukni. Je zároveň nostalgický a také moderní. Není až tak jasně modrý a červený v kontrastních barvách, ale barvy splývají v souvislém dojmu.

Pilotní díl se natáčel 4. března 2015. Natáčelo se ve Vancouveru a Los Angeles. Seriálu bylo uděleno vysoké hodnocení. Supergirl se nachází ve stejném vesmíru jako Arrow a The Flash.

Supergirl a její vesmír

Supergirl se objevila už v seriálu Smallville. Zahrála si ji herečka Lara Vandervoort. V seriálu je scéna s oříšky, která je narážkou na Supermana 3.

Supergirl se objevila poprvé v roce 1959 v komiksovém sešitu Action comics  #252.

Superman se v seriálu neukáže nikdy jako celá postava, jen se o něm mluví nebo náznakem.

Jednu z hlavních rolí Lois Lane si zahrála Teri Hatcher, známá seriálová herečka.

Kostým Supergirl je podobný, jako nosí Superman ve filmu Muž z oceli.

Protipólem Supermana je postava Bizzaro, která bývá častou zápornou postavou v jeho příbězích. Supergirl tento název vykřikne při souboji s mimozemštany.

V jedné epizodě požádá Superman Lois Laneovou o ruku. Dá jí velký diamantový prsten, který je odkazem na epizody ze seriálu Smallville.

Postava Supergirl je oblíbená na Comic conech. Herci se jich s radostí účastní a komunikují s fanoušky.

Postavu Supergirl hrála Melissa Benoist. Zahrála si také v seriálech The Flash, Whiplash, Arrow, Batwoman, Glee, Ve jménu vlasti a Dobrá manželka. Seriál Supergirl přerušila pandemie a skončil otevřeným koncem. Herci pak museli improvizovat a znovu vymyslet, jak pokračovat.

Seriál Supergirl je nabitý akcí a sci-fi tématikou. Jistě stojí za zhlédnutí. Neváhejte a zařaďte jej do své filmotéky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *