Rubriky
Superman

O filmu Superman (1978) s CH. Reevem

Superman je film, který se stal kultovním snímkem, jistě jej všichni znáte. Byl natočen podle stejnojmenného komiksu, který je velice populární.
 

Film Superman

Je to hrdinský film, který vypráví o muži pocházející z jiné planety. Má superschopnosti, ale skrývá je. Umí létat a také vlastní laserový zrak. Disponuje přímo nadlidskou silou, se kterou může zvedat auta a rovněž zastavovat vlak. Dokáže zabrzdit i letadlo nebo kosmickou raketu. Pochází z planety Krypton a jeho sílu může oslabit jedině kámen z této planety Kryptonit.

Jako mladého jej našli majitelé pozemku, na nějž jeho kosmická loď spadla. Žil v ústraní na venkově a v dospělosti se nastěhoval do New Yorku, kde se věnuje žurnalistice. Superman si říká Clark Kent, což je jeho krycí jméno. Slyší do dálky a stal se v New Yorku hrdinou, který zachraňuje lidi před nebezpečím. Ti jej vždy volají, když je zapotřebí.
Zamiluje se do Lois Laneové, která je reportérkou v novinách, kde pracuje. Sní o získání Pulitzerovy ceny za nejlepší reportáž roku. Proto se snaží získat se Supermanem interwiew, přitom vůbec netuší, že je vlastně se Supermanem v kanceláři.
 

Zajímavosti o Supermanovi

Nápad natočit Supermana vznikl v roce 1973 a byl brzy realizován. Superman má modrý oblek a červenou pláštěnku. Na kostýmu má velké S, jako Superman. Jeho nepřítelem je Lex Lutor, který chce zničit svět.

Superman vlastní krystalovou jeskyni, která pochází z planety Krypton, odkud pochází. Je plná krystalů, kterými se dají pouštět obrazy ze života jeho lidu a zprávy, které mu nahráli rodiče.

První číslo komiksu se objevilo na pultech amerických trafik 18. 4. 1938. Byl v komiksové sérii Action komiks. Film se natáčel v Kanadě, Novém Mexiku, New Yorku, Anglii a také v Kalifornii. Celosvětová premiéra se hrála ve Washingtonu D.C. Hudbu k filmu složil John Williams, který skládal hudbu také k filmu Star Wars.

Původní komiks vytvořil Jerry Siegel a Joe Shuster. Kreslířem tohoto komiksu byl John Byrne. Superman byl jako komiks populární až do 50. let, kdy jej nahradili další hrdinové, jako Hellboy, Constantine a také X-Man.  
 

Supermanův svět

Film Superman vydělal 300 milionů dolarů. Byl nominován na tři Oskary, za filmový střih, nejlepší hudbu, nejlepší zvuk. Také zvláštní cenu akademie, která byla za vizuální efekty. Film byl přelomový v používání speciálních efektů, a také svou sci-fi tématikou.

Superman pochází z planety Krypton, Supermanův otec Jor-El, který je v Kryptonské radě. Planeta má být brzy zničena a proto se kryptoňané pokoušejí zachránit. Z planety jsou vyslány vesmírné lodě. Také malý Superman. Přistane na planetě Zemi a žije s lidmi, kteří ho najdou. Z planety Krypton se však dostanou i někteří zlí vesmířané. Ti budou stíhat Supermana i v dalších dílech a jejich schopnosti na Zemi jsou stejné jako jeho. Dokonce jej připraví o jeho sílu, pomocí kryptonitu. Jestliže je Superman poblíž kryptonitu, stává se stejně slabým, jako lidé.

Komiksový Superman

Filmů o Supermanovi je několik a to až do dnešní doby, kdy jsou filmy od Marvelu populární a komiksové postavy hodně hrají. V komiksech o Supermanovi se vyskytuje mnoho postav. Lex Luthor, Darkseid a Brainiac. Dalšími superhrdiny byli Superboy, Supergirl, Power Girl, Supernova. Děj se odehrává v Metropolis, městě, které je velké a plné mrakodrapů. Což vytváří epické scény plné soubojů.

Farma, kde Superman jako Clark Kent vyrůstal, se jmenovala Smallville, městečko, kde se pěstovala kukuřice. Superman umí i rychle běhat a rád běhal po polích kolem domu. Jeho krystalová pevnost se jmenuje Pevnost Osamění. Připravuje se zde na boj a nabírá síly. Jeho jeskyně jej nabíjí energií. Superman se opakovaně vrací na plátna kin a pokaždé se těšíme na další díly, co přinesou za skvělé triky a dramatické příběhy.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *